1960 yılında Sabancı Holding AŞ tarafından kurulan Aksigorta, bugün  700 çalışan, 16 bölge müdürlüğü, 2.000’i aşkın bağımsız acente, 990 Akbank şubesi, 69 broker ve 3.600 anlaşmalı kurum ile hizmet vermektedir. Aksigorta hayat dışındaki tüm branşlarda (Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi alanlarında) faaliyet göstermektedir. Müşteri odaklı yaklaşımıyla Türk Sigorta Sektörünün lider şirketlerinden olan Aksigorta 2011 yılında dünya devi Belçikalı Ageas ile yaptığı ortaklıkla Aksigorta’nın gücüne güç katmıştır. 

Ageas Hakkında:

Ageas 190 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren uluslararası bir sigorta şirketidir. Bireysel ve ticari müşterilerinin ihtiyaçlarına özel tasarlanmış hayat ve hayat-dışı ürünler sunmaktadır.

Avrupa’nın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Ageas, faaliyetlerini Avrupa ve Asya üzerinde yoğunlaştırmıştır. Güçlü finans kuruluşları ve ana dağıtımcılarla ortaklık kurma konusunda tecrübesi bulunan Ageas; Belçika, İngiltere, Lüksemburg, Fransa, İtalya, Portekiz, Türkiye, Çin, Malezya, Hindistan, Tayland, Vietnam ve Filipinler’de başarılı ortaklıklar yürütmektedir. Ageas, faaliyet gösterdiği ülkelerde pazar liderleri arasında yer almaktadır.